proč studovat na kyberně?CO POTŘEBUJEŠ VĚDĚT O KYBERNĚ…

 • Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky s. r. o. (zkráceně Kyberna) je soukromá škola v Hradci Králové. Jsme jedna z předních počítačových škol v republice. Naše absolventy najdeš dneska už téměř všude - někdo dělá programátora v Googlu, někdo designéra pro Lego nebo kameramana na Primě. Momentálně nabízíme ke studiu 2 čtyřleté obory zakončené maturitní zkouškou. Na umělecký obor Multimediální tvorba se konají talentové přijímací zkoušky, které se skládají z ukázky domácích prací, krátkého pohovoru a samotné talentové zkoušky.

 • Pokud bys chtěl studovat technický obor Informační technologie, budeš muset udělat státní přijímačky. Na konci prvního ročníku si pak vybreš mezi studiem Programování a Počítačových sítí. Naše škola je legendární tím, že má opravdu rodinný charakter. To se ale nedá shrnout v pár řádcích textu. Zažít atmosféru na Kyberně můžeš třeba i o prázdninách, kdy pořádáme týdenní workshopy pro všechny, kdo se chtějí naučit něco nového. Nebo se přijeď podívat na Den otevřených dveří.


CO MŮŽEŠ NA KYBERNĚ STUDOVAT?

Kyberna nabízí celkem 3 čtyřleté obory zakončené maturitou - počítačovou grafiku, programování a počítačové sítě. Nezáleží tedy, jestli jsi spíš technický typ, kterého táhne hardware a čistý kód, nebo umělecká duše, kterou fascinuje výtvarno, focení a design - na Kyberně se rozhodně neztratíš!

počítačová grafika

programování

počítačové
sítě


JAK PROBÍHAJÍ PŘIJÍMAČKY?

 • POČÍTAČOVÁ GRAFIKA

  Všichni zájemci o multimediální tvorbu musí projít talentovou zkouškou, která se skládá ze tří částí; hodnocení domácích prací, krátkého pohovoru a samotné talentové zkoušky, což je nejčastěji kresba nějakého jednoduchého zátiší. U pohovoru od tebe budeme chtít slyšet, proč tě zajímá právě počítačová grafika.

 • PROGRAMOVÁNÍ A SÍTĚ

  Pokud chceš studovat obor Informační technologie – tj. zajímá tě programování a sítě, pak nás mimo tvých výsledků jednotných přijímacích zkoušek a vysvědčení ze ZŠ bude zajímat, jestli máš navíc ještě nějaké diplomy ze soutěží či přehlídek, případně jestli ses již v oboru nějak vzdělával/a.


 • NEVÍŠ, JESTLI JE TO PRO TEBE?

  Váháš, jestli pro tebe bude Kyberna správnou volbou? Není nic jednoduššího než se za námi přijet podívat na den otevřených dveří. Nebo lépe, zkusit si zažít Kybernu „na zkoušku“ v rámci každoročních prázdninových workshopů. Během nich se v rámci týdenního pobytu seznámíš s fungováním školy, vybavením, některými učiteli a také studenty, kteří budou připraveni ti se vším pomoci a zodpoví ti i otázky o studiu u nás.


 • MÁME VLASTNÍ INTERNÁT

  Jelikož spousta našich studentů není ani z Hradce ani jeho okolí, nabízíme možnost ubytování na našem domově mládeže. Hlavní výhoda našeho internátu je ta, že se nachází přímo v budově školy, tudíž cesta z pokoje do třídy je záležitost zhruba tří minut. Žáci jsou ubytováni na pokojích po třech s koupelnou sdílenou mezi dvěma pokoji a společnou kuchyňkou na každém patře. Během pobytu mají přístup do posilovny i herny, kde se nachází například stolní tenis nebo kulečník.

 • … A NAPROTI JE JÍDELNA!

  Většina našich studentů využívá ke stravování jídelnu na Hradecké ulici, která se nachází zhruba sto metrů od školy. Každý den nabízí polévku a výběr mezi třemi hlavními jídly. Kromě obědů mají studenti ubytovaní na domově mládeže možnost si objednat i snídaně a večeře.


 • Přijď na den otevřených dveří!

  To jak naše škola funguje se nedá jen tak shrnout v pár odstavcích na webu. Kybernu člověk musí zažít na vlastní kůži. Proto pořádáme každý měsíc den otevřených dveří, kde si můžeš projít naše prostory, poznat naše učitele a zeptat se, na co chceš!

chci studovat počítačovou grafiku!