vyučované obory

Na Kyberně budeš mít možnost studovat jeden ze dvou středoškolských oborů: počítačovou grafiku nebo informační technologie. Obor informační technologie nabízí dvě specializace: programování a počítačové sítě. Ve skutečnosti se kvalitou výuky naše škola podobá spíše bakalářskému studiu na většině českých vysokých škol - naši absolventi tak mají po maturitě značný náskok oproti konkurenci, a zaměstnavatelé jim často můžou utrhat ruce. Spousta našich žáků dokáže své znalosti využít už od druhého ročníku a při škole si vydělávat v oboru a sbírat tak důležité zkušenosti nad rámec výuky praxe ve škole. S Kybernou se zkrátka ve světě neztratíš.


  • počítačová grafika

    Obor Počítačová grafika je vhodný pro všechny tvořivé osobnosti, ať už tě táhne natáčení, focení, grafický design nebo třeba klasická kresba. Během prvních tří let studia se budeš učit celou plejádu uměleckých a designérských disciplín, se zvláštním zaměřením na nové technologie a současné i nastupující trendy v oboru. Je nesmírně důležité, aby všichni žáci ovládali základní principy všech disciplín, ale jestli máš pocit, že některý z předmětů není zrovna tvojí silnou stránkou, nic se neděje; ve čtvrtém ročníku si totiž budeš moci vybrat svoje zaměření (např. animace, design, fotografie, …) a stát se profíkem v tom, co tě opravdu zajímá.

  • programování

    Když u nás vystuduješ programování, budeš umět vytvářet webové aplikace, vyvíjet počítačové hry nebo taky programovat průmyslové roboty. Je jen na tobě, která oblast programování tě zajímá nebo zaujme při studiu, a které se budeš chtít nejvíce věnovat. Naučíme tě C#, JavaScript, CSS a HTML. Ve volitelných předmětech si pak můžeš vybrat i čistý jazyk C, C++, Assembler nebo se můžeš specializovat například na mikroprocesory, programování pro Android, zabezpečení informačních technologií nebo na počítačové sítě. V rámci projektů, které u nás jsou zpracovány jako praxe si pak sám/a zkusíš práci v týmu na zadáních i od reálných firem.

  • počítačové sítě

    Když k nám nastoupíš na obor Informační technologie, projdeš si v rámci prvního ročníku všeobecný základ programování. Pak se na konci prváku rozhodneš, jestli se chceš věnovat více programování, nebo spíše správě počítačových sítí. Pokud zvolíš sítě, projdeš precizně zpracovaným systémem školení CISCO a získáš CCNA certifikaci. Když odmaturuješ, budeš s jistotou umět konfigurovat nastavení jak menších, tak také korporátních sítí a budeš mít jasný přehled v používaném železe. V praxi pak najdeš uplatnění třeba jako správce počítačových sítí, IT technik, Windows/Linux administrátor nebo IT manager od malých firem až po korporáty.