VYUČOVANÉ OBORY VOŠ

CHCI STUDOVAT NA VOŠCE
 • PROGRAMOVÁNÍ

  Máš základy objektově orientovaného programování (OOP) a chceš se posunout dál? Pracuješ, ale chceš studovat? Pojď rozvíjet své znalosti k nám na vyšší odbornou školu, a v rámci kombinované formy studia oboru programování získej praktické znalosti vývoje jak desktopových, mobilních i webových aplikací především v jazyce C#, doplněném JavaScriptem a jazykem C pro průmyslová, embeded či IoT zařízení.

  Studium programování na naší vyšší odborné škole probíhá kombinovanou formou (většinou 1-2 víkendy za měsíc) a je zakončeno absolutoriem. V rámci studia se hlouběji seznámíš s jazykem C#, prací s databázemi, operačními systémy (Windows a Linux) a fungováním počítačových sítí. Dozvíš se ale i zajímavé informace z oblasti elektrotechniky, fyziky, algoritmů či mikro nebo makroekonomie. V průběhu celého studia se též budeš věnovat zlepšování svých znalostí angličtiny, která je v oboru programování nepostradatelná.

 • počítačová grafika

  Našim cílem není dělat z odborníků umělce, i když bychom si to také troufli. To přenecháme tradičním vysokoškolským fakultám umění. Zaměřujeme se na začátečníky a děláme z nich odborníky pro výdělečnou praxi často už po 1 roce studia. Studium je proto intenzivní a úzce propojené s praxí. První ročník připomíná multimediální kurz počítačové grafiky. Druhý ročník je obohacený o marketingovou přípravu samostatně si vydělávajícího podnikatele. V této fázi je možné se zaměřit buď na libovolnou oblast virtuální grafiky (design), na skvělou animovanou tvorbu nebo na audiovizi, kameru a film (V předmětu Ateliér tvoříte buď design, animaci nebo film a nasloucháte přitom dějinám Vámi vybraného odvětví) . Už ve druhém a v třetím ročníku je doporučena i externí výdělečná praxe v oboru. Třetí ročník slouží k uzavření studia absolventskou prací. Pro zájemce o získání vyššího titulu (než je DiS.) se věnujeme i přípravě vědeckého psaní dominujícího na tradičních vysokých školách, kde pak studenti mohou pokračovat na magisterský a doktorský titul.

 • ENERGETIKA

  Chceš se stát odborníkem v oblasti navrhování a realizace energetických soustav pro domácnosti, malé a střední firmy? Tak neváhej a studuj u nás! S prací to v pohodě zvládneš, protože výuka probíhá o víkendu cca dvakrát do měsíce. V rámci studia se seznámíš nejen s druhy, řízením a správou energetických zdrojů a úložišť, ale i s charakteristikou spotřebičů tak, abys byl schopen navrhnout vhodné řešení z hlediska efektivity, ceny, životnosti, spolehlivosti a potřeby údržby.

  Studium energetiky na naší vyšší odborné škole probíhá kombinovanou formou (většinou 1-2 víkendy za měsíc) a je zakončeno absolutoriem. V rámci studia se hlouběji ponoříš do elektrotechniky, obnovitelných zdrojů energie a do zdrojů energie jako takových. Zjistíš, jaké charakteristiky mají úložiště energie a také různé spotřebiče, tak abys byl schopen v praxi vytvořit vhodné energetické řešení pro rodinný dům nebo malou či střední firmu. Aby ti z toho nešla hlava kolem, tak si studium zpestříš mikro a makroekonomií a samozřejmě také angličtinou, která je v současné době neodmyslitelnou součástí kvalitního vzdělání.