Počítačová UMĚNÍ & DESIGN

Otevíráme v denním studiu a od září 2018 připravujeme také dálkové studium
 

S výukou počítačové grafiky máme přes 20 let zkušeností, Kyberna jako SŠ existuje již přesně čtvrt století. Pátým rokem funguje na naší škole obor Computer Arts & Design (Počítačová umění & design) a všichni seriózní studenti, kteří jím prošli, buď pracují v oboru, nebo studují dál, nebo nejprve pracovali v oboru, a pak šli dělat kariéru dál.

Našim cílem není dělat z odborníků umělce, i když bychom si to také troufli. To přenecháme tradičním vysokoškolským fakultám umění. Zaměřujeme se na začátečníky a děláme z nich odborníky pro výdělečnou praxi často už po 1 roce studia. Studium je proto intenzivní a úzce propojené s praxí.
První ročník připomíná multimediální kurz počítačové grafiky. Druhý ročník je obohacený o marketingovou přípravu samostatně si vydělávajícího podnikatele. V této fázi je možné se zaměřit buď na libovolnou oblast virtuální grafiky (design), na skvělou animovanou tvorbu nebo na audiovizi, kameru a film (V předmětu Ateliér tvoříte buď design, animaci nebo film a nasloucháte přitom dějinám Vámi vybraného odvětví) . Už ve druhém a v třetím ročníku je doporučena i externí výdělečná praxe v oboru. Třetí ročník slouží k uzavření studia absolventskou prací. Pro zájemce o získání vyššího titulu (než je DiS.) se věnujeme i přípravě vědeckého psaní dominujícího na tradičních vysokých školách, kde pak studenti mohou pokračovat na magisterský a doktorský titul.

Naše přijímací zkoušky orientačně měří Vaše základní umělecké předpoklady a intenzitu zájmu. Přineste si proto portfolio v digitální podobě (například prezentaci v Power Pointu), nebo složku s obrázky, kterou předvedete před ostatními účastníky přijímacího řízení. Na místě dostanete jednoduchý výtvarný úkol, ke kterému ještě tentýž den dostanete odbornou reflexi a informaci o Vašem přijetí, abyste neodcházeli v napětí. První termín zkoušek bude na počátku května a máte-li o studium zájem, pište na email: trnka@kyberna.cz, kde obdržíte detailní informace.

SOUČASNÍ STUDENTI VOŠ