Václav Krejčí – GRAFICKÁ UŽIVATELSKÁ ROZHRANÍ

Václav Krejčí je absolvent Kyberny a profesionál v oblasti uživatelských rozhraní. Je také jedním z mála autorů na světě, a v Čechách vůbec prvním člověkem, který napsal knihu o softwarových uživatelských rozhraních.

V úvodu své přednášky představil obor, který se prudce rozvíjí a představuje uplatnění pro řadu našich absolventů:
„Dnes máte na každém elektronickém zařízení display a ten potřebuje kvalitní grafické rozhraní, které může navrhnout někdo z vás.“ – prohlásil Krejčí, „A nejde jen o mobilní telefony, tablety a PC. Patří sem pračky, myčky, lednice v domácnostech, složité stroje v továrnách, vybavení nemocnic, přístroje v dopravních prostředcích, bankomaty a jiné. A víte, jak vypadá současná podoba uživatelského rozhraní například ve čtečce na jízdenky v MHD? Hrozně, možná to dělal nějaký programátor.  Důvodem, proč právě vy máte příležitost navrhovat lepší design je právě úroveň, jak vysoko je nastavena laťka kvality GUI. Většinu rozhraní totiž navrhují sami programátoři a výsledek? Podívejte se například na software Malování.“

Cítíme hrdost, že naše úsilí věnované do přípravy studentů, to základní vykročení, které jsme jim dali, přináší své ovoce. Když se k nám vrací – a my od nich čerpáme zkušenosti, které získali ve své praxi.